SIKÇA SORULAN SORULAR

Yüksek tahin oranına sahiptir. Tahinini kendi kontinü tesislerinde %100 saf susamdan üretmesi ve üretimdeki ustalığı sayesinde kaliteli ve lezzetlidir.
Helvada hammadde olarak yağ bulunmaz. Helva tahin ve şekerden üretilir. Helva oda sıcaklığında muhafaza edilmelidir.
E 471 sadece helvada yağlanmayı azaltmak için 1000/5 oranında kullanılır, kesinlikle bitkisel kökenlidir. Kullanılan hammaddeleri karıştırırken homojen bir karışım elde etmek için kullanılmaktadır.
Helva içinde koruyucu madde olmayan doğal ve bozulması zor dayanıklı bir üründür. Isı değişimlerinde yağlanma gözlenir, fakat bozulma olmaz. Üstü açık bırakıldığında nemlenip yumuşayabilir ancak üstü bıçak yardımıyla tıraşlandığında eski özelliğine kavuşacaktır.
Bizim reçellerimiz vakumlu ve kapalı sistemde yüksek dereceye çıkarılmadan üretilmektedir. Bu nedenle HMF değeri (üründeki kanserojen madde) yükselmemektedir. Ev reçelleri ağzı açık olarak yüksek derecede saatlerce kaynatılır. Bizim reçellerimiz yüksek ısılarda kaynatılmadığı için vitamin ve mineral açısından yüksek ve çok daha sağlıklı ürünlerdir. Ev reçelleri açık olarak ve çok fazla kaynatıldığı için vitamin ve mineral değeri çok düşüktür.
Reçel el değmeden vakumlu ve kapalı sistemlerde üretilir. Meyveleri en kaliteli şekilde ve küçük kalibreli olarak seçilmektedir. Örneğin çilek reçelinde kocaman ve ucuz çilek yerine küçük ve hoş kokulu olanı kullanılır. Kapağı açıldıktan sonra buzdolabında saklanır.
Tahindeki sertleşmenin sebebi %100 susamdan tamamen doğal tahin elde edilmesi ve içine hiçbir katkı malzemesi katılmamasıdır.
Ayrışan tahinin yağını süzmeden sıcak suda 20-30 dakika bekleterek karıştırmak yoğunluğunu normal kıvamına döndürmektedir.